-Kulturë

Avengers, të ardhura rekord që në javën e parë të shfaqjes në kinema


               Publikuar në : 18:37 - 28/04/19 |
b.f

Filmi “Avengers: Endgame”, prodhimi i 22-të i kompanisë “Marvel” i cili doli në sallat e kinemave në fund të javës së kaluar, ka arkëtuar më shumë se 1,2 miliardë dollarë në të gjithë botën.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ardhurat nga ky film përllogariten në 350 milionë dollarë, ndërsa në pjesë të tjera të botës 860 milionë dollarë.

Kjo është shifra më e lartë që një film ka arritur të arkëtojë që në javën e parë të shfaqjes në sallat e kinemave. Shuma prej 1,2 miliardë është arritur në 8 ditë dhe padyshim është një sukses për kompaninë “Disney” që kontrollon “Marvel”./Opinion.al

Pas