-Jetë dhe Stil

Australi, vendoset pema me mbi 500 mijë drita, hyn në Guinness


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:11 - 28/11/15 |
b.f

Me 518 838 drita, kjo pemë e Vitit të Ri ka thyer një rekord botëror. Pema, e cila ndodhet në Canberra, Australi është dekoruar nga një avokat. David Richards hyri kështu në librin e rekordeve, Guinness sepse e dekoroi pemën me 518 838, duke thyer rekordin që mbante Universal Studios Japan me 374.280 drita. Pema është e gjatë 22 metra dhe është e prej çeliku. Paratë që do të mblidhen nga kjo pemë madhështore do të shërbejnë për të mbledhur fonde për kërkimet e vdekjeve të papritura të të porsalindurve.

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas