Kronikë

Atentati në Elbasan/ U qëllua me 20 plumba, çfarë u gjet brenda makinës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:35 - 29/03/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme u regjistrua një atentat në fshatin Papër në Elbasan. Persona të identifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të një automjeti tip BMW me targa të vjedhura. Mësohet se autorët kanë qëlluar 20 plumba me armë teksa ishin në lëvizje me një tjetër makinë.

Disa metra më larg vendit ku është qëlluar me breshëri kallashnikovi, makina është gjetur e braktisur nga personat që ishin brenda saj.

Makina është braktisur dhe nga personat që ndodheshin brenda saj gjatë kohës që u bë atentat. Gjatë kontrollit të makinës nga policia është konstatuar se brenda saj ishte një bidon me benzinë. Një Nuk dihen ende rrethana të tjera të ngjarjes.

Aktualisht, shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po krehin zonën me qëllim kapjen e personave të përshirë në këtë ngjarje.   Menjëherë pas ngjarjes, në fshatin Papër pranë vendit ku ndodhi ngjarja kanë mbërritur edhe forcat RENEA.

Pas