Kronikë

Atentati ndaj shefit të policisë në Malësinë e Madhe, detaje nga policia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:37 - 11/10/20 |
Al Do

Shefit të Policisë bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj i është bërë antetat mesditën e sotme teksa ai ishte me gruan dhe babain e tij.

Ngjajra e rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Koplik, teksa Hasaj po lëvizte me automjetin e tij të punës.

Ai është qëlluar nga një person i paidentifikuar që po lëvizte me motor.

Mësohet se në makinë ka qenë dhe gruja e Hasanajt, Vjollca Hasanaj 28-vjeç e cila ka shpëtuar pa dëme.

Ndërkohë Mentor Hasanaj dhe babai i tj Xhelal Hasanaj janë plagosur  dhe janë dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër për ndihmë mjeksore

“Shërbimet e Policisë me të marrë njoftim  kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë ngritur pika kontrolli në akset rrugore  dhe po  kontrollohet zona  ku dyshohet se ka lëvizur autori. Në ndihmë të Policisë Vendore kanë shkuar edhe forcat e FNSH Shkodër ku vijon kontrolli masiv i territorit  për të bërë të mundur kapjen e autorit.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën intensive për grumbullimin dhe fiksimin e çdo prove që do t’i shërbejë zbardhjes së ngjarjes dhe indetifikimin e autorit”, njofton policia./ Opinion.al

Pas