Kronikë

Atentati ndaj prokurorit, familja e Andi Malokut kërkon dëmshpërblim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 05/05/21 |
Opi Nion

Familja e Andi Malokut ka paditur në GJKKO Redjan Rajën dhe Arjol Halilaj, teksa kërkon dhe dëmshpërblim për vrasjen e djalit të tyre në atentatin e 1 nëntor 2019.

Objektivi i këtij atentati ishte prokurori Arjan Ndoj, por për shkak të breshërive të plumbave, humbi jetën shoferi i prokurorit Ndoj.

Ndërkohë shuma e parave për dëmshpërblimin e familjes Maloku do të përcaktohet gjatë procesit të gjykimit.

Sot seanca për Rrajën dhe Halilaj u shty për shkak të mungesës së të pandehurit Rraja./Opinion.al

Pas