Sport

Asllani drejt largimit nga Interi?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 22/10/22 |
Opi Nion

Pasi kërkoi më shumë minuta për të luajtur, Kristjan Asllani është gati të lëre Italinë e të largohet në Premier League.

Kështu raportoi, “Tuttomercato-web” që theksoi se  20-vjeçari pritet  të huazohet te Newcastle United në merkaton e janarit.

Edhe pse zikaltrit kanë refuzuar cdo kërkese për mesfushorin, e ardhmja e tij mbetet në dyshim. Interes kanë shfaqur dhe klubet italiane si  Empoli, Spezia dhe Torino, tre ekipet e Serie A që po kërkojnë më shumë  informacion për situatën e Asllanit.

Deri më tani futbollisti i kombëtares shqiptare është aktivizuar në 8 ndeshje me fanellën zikaltër, pesë prej tyre në kampionatin Italian dhe tre të tjera në Champions League.

Pas