Aktualitet

Asfiksohen tre minatorë në Martanesh, transportohen për në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 11/05/21 |
Opi Nion

Tre persona janë asfiksuar në një minierë në zonën e  Martaneshit.

Mësohet se  shtetasi Sh. E., rreth 50 vjeç,  duke salduar brenda në galeri me gjenerator, dyshohet se si pasojë e gazit të çliruar nga gjeneratori është aksifksuar.

Në ndihmë të tij kanë shkuar dhe dy punëtorë të tjerë,  shtetasit A. J., dhe M. H., të cilët janë askfiksuar dhe kanë shfaqur probleme shëndetësore.

Të tre personat janë nxjerrë nga galeria dhe janë transportuar për ndihmë mjekësore në spital. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon hetimi për zbardhjen e plotë shkaqeve ngjarjes./ Opinion.al

Pas