-Kulturë

Arti në zi, ndahet nga jeta legjenda e muzikës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 21/03/20 |
el ida

Legjenda e muzikës “country”, Kenny Rogers, është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare.

Lajmi është konfirmuar nga një përfaqësues i familjes, i cili kë bërë të ditur se këngëtari ka ndërruar jetë paqësisht në shtëpinë e tij për shkaqe natyrale.

Rogers ishte në kulmin e tij gjatë viteve 1970-1980, kur fitoi edhe tre çmime Grammy. Karriera e tij zgjati për thuajse 6 dekada, dhe ishte i njohur për zërin e tij të ngjirur dhe baladat si The Gambler, Lucille dhe Coward of the Country.

Rogers ishte martuar pesë herë dhe kishte pesë fëmijë./Opinion.al

Pas