-U tha në Opinion

Arta Dade tregon historinë: Eksperienca ime si prezantuese


               Publikuar në : 22:17 - 12/03/19 |
xhu lia

Të gjithë e  njohim si politikane, por duket Arta Dade ka patur edhe eksperienca të tjera në prezantim. Në emisionin ‘Opinio’n ku u diskutua sesi kanë ndryshuar personazhet e këtij emisioni Dade ka treguar dhe historinë e largët të vitit 1975.

“Kam qenë në vitin 1975 ne vit të tretë, më ftuan për të prezantuar Festivalin e 13-të , pak me hezitim sepse kishte kaluar  festivali i 11-të dhe nisi ters. Perdja skenës rrëzoi mikrofonin  dhe kameramani tha “Nisi tersi”. Nuk e di përse u zgjodha ndoshta pasi atë vit isha e fejuar dhe ai punonte si inxhinier në televizion. Por kam patur dhe një eksperiencë tjetër në televizion, isha 22 vjeç dhe kam luajtur një telefilm “Shqetësimi i verës” dhe në 1989 jepja mësim anglishteje në televizion,”-përfundoi Dade në Opnion. /Xh.K/Opinion,al/

Pas