Rajoni

Arrestohet serbi në Kosovë, ja për çfarë akuzohet


               Publikuar në : 11:57 - 14/07/19 |
Opi Nion

Një person është arrestuar ditën e sotme në Leshak të Mitrovicës së Veriut, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht dy vajza të mitura të komunitetit serb.

Sipas policisë, dhe i arrestuari është serb. Lajmi i arrestimit të tij është konfirmuar dhe nga Policia e Kosovës, por pa dhënë detaje shtesë.

Ndërkohë, një grup hetimor po heton heton në lidhje me akuzat e ngritura ndaj serbit./ Opinion.al E.Xh.

Pas