Aktualitet

Arrestohet/ Bërtiste “Jam kamikaz”, terrorizoi fëmijët e jetimores


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:30 - 21/11/15 |
b.f

Një person i vetëdeklaruar si xhihadist është arrestuar mbrëmjen e sotme në Sarandë, pasi përhapi panik në një një shtëpi fëmijësh në këtë qytet. Fatjon Habibi 34 vjeç, i lindur në Delvinë dhe banues në Sarandë, ditën e enjte hyri në Shtëpinë e Fëmijës në Sarandë dhe bërtiste: “Jam kamikaz! Jam i ISIS! Allahu Ekber!”. Të njëjtën gjë Habibi ka bërë edhe në Spitalin e Qytetit.

KOMENTO (7)

Shkruaj nje koment

  1. te bej kete gjest ne suedi por kur ske shtet polic edh eme qen me te menda mendore dergoje atje ku ka vendin .. madje mbiemr te le shum per dyshuar …

  2. Ky eshte nje person i cili ka kaliar ne depresion. Ose ka shkel sic thote populli prandaj policia nuk e arrestoi kur therriti si i cmendur ne spital. Nese duam te dijme ekstremistet e vertete te shikojme agimin e arte qe kerkon pavarsine e vorio epirit dhe ka qellime haptazi antishqiptare. Dhe flamuri grek valevitet si shenje se tokat shqiptare tashme jane te pamvarura nga shqiperia.

Pas