Kronikë

Arrestohet autori i vrasjes në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:08 - 04/06/21 |
Opi Nion

Policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit të vrasjes së ndodhur ditën e sotme në  Tiranë. Ish-polici Mexhip Picari qëlloi me armë zjarri brenda një lokali Kudret Saliajn i cili që prej vitit 2020 ishte në proces divorci me vajzën e tij. Nga të shtënat mbeti i plagosur dhe avokati i viktimës Adriatik Cama.

Deri më tani Saliaj kishte zhvilluar 4 seanca gjyqësore për çështjen e divorcit, ndërsa sot në orën 12:00 do të ishte e pesta.

Autori i ngjarjes pasi ka qëlluar 5 herë mbi Saliajn është larguar nga vendi i ngjarjes me një makinë. Ndëkrohë, policia ka ngritur pika kontrolli për arrestimin e tij./Opinion.al

Pas