Kronikë

Arrestohen dy persona, për çfarë akuzohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 06/05/20 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale. Mësohet se në pranga ka rënë një 51 vjeaçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

I arrestuari është identifikuar si Bernard Bylykbashi, 51 vjeç, banues në fshatin Lumalas, Korçë, ndërsa ekstradimi i tij në drejtim të vendit tonë nëpërmjet Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë e ka dënuar Bylykbashin  me 5 vjet burg, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kalimi i paligjshëm i kufijve”

Gjithashtu, është arrestuar dhe një person tjetër i identifikuar me inicialet A. D., 49 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë caktuar ndaj këtij  49-vjeçarit masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”./ Opinion.al

Pas