Kronikë

Arrestohen 7 persona në Tiranë, ja për çfarë akuzohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:58 - 31/12/21 |
Opi Nion

7 persona kanë rënë në në prangat e Policisë së Tiranës pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Uniformat blu të kryeqytetit informojnë se kanë rënë në pranga shtetasit:

-J. C., 26 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

-E. M., 34 vjeç, pasi për motive të dobëta, ka goditur me grushte dhe sende të forta shtetasin S.H., 41 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

-F. H., 35 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasit N. G., 57 vjeç.

– K. K., 21 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë së Qarkullimit Rrugor, për kryerjen e testit të alkoolit;

– S. D., 37 vjeç, L. B., 30 vjeç dhe V. V., 27 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Pas