Rajoni

Armë dhe drogë në muret e burgut, dështon arratisja e shqiptarëve në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 06/09/20 |
Al Do

Tetë persona tentuan të arratiseshin nga burgu i Korfuzit në Greqi por plani i tyre dështoi.

Sipas mediave greke, 8 të dënuarit pëe krime të rënda ishin shqiptarë.

Ata kishin planifikuar arratisjen por plani ishte zbuluar nga autoritetet ligjzbatuese.

4 ditë pasi morën informacionin ata shtrënguan masat duke i monitoruar në cdo hap dhe moment, të dënuarit dhe ndërhynë në qelinë ku ndodheshin duke i kapur në befasi.

Nga operacioni u sekuestruan në total 2 pistoleta me fishekë, 4 thika, 3 cigare hashash dhe 19 qeska plastike me 9 gramë kanabis secila, 9.1 gramë heroinë, 2 shufra druri, 2 celularë, kufje e armë të tjera të ftohta.

Grupi i shqiptarëve i fshihte armët dhe lëndën narkotike në muret e burgut.

Ndërkohë operacioni vijon, teksa muret e burgut do të çahen për të zbuluar se çfarë janë fshehur aty./ Opinion.al

1-1 3 4-1 5-1 7-1 8-1 9-1 10 22-1 66-2 dqad-1
<
>

Pas