Kryesore

Argjentina fituese e kupës së botësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:54 - 18/12/22 |
Opi Nion

Edhe pse duket se nuk do ta ndalnin vrullin argjentinas, gjelat e  Francës e kanë humbur shansin e tyre në gjuajtjen e penalltive, pasi një prej tyre u prit nga portieri dhe një tjetër doli jashtë.

Kështu Argjentina ka mberritur kupën e botës së finales Katar 2022, një kupë që këto 4 vite e kishin mbajtur pikërisht francezët.

Kujtojmë se Argjentina ka patur kupën e saj të fundit të botës me Armando Diego Maradonën në vitin 1986, ndërsa ka humbur dy mundësi të tjera në finalet  e vitit 1990 me Gjermaninë e po kështu në 2014 po përballë Gjermanisë./Opinion.al

Pas