Kryesore

Argjentina ngre kupën e botës, Mesi thyen rekordin e PeleBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 18/12/22 |
Opi Nion

Emocione dhe lotë gëzimi. Argjentina ka ngritur kupën e botës në Katar, një trofe të cilin e priste që prej vitit 1986, kohë kur Maradona e kishte sjellë në vendin e tij.

Kjo kupë është cilësuar një arritje edhe për Lionel Messin,  që luajti sot ndeshjen e tij të fundit në një botëror duke u konsideruar një mbyllje e suksseshme e tij. Kujtojmë se bashkë me golat e shënuar në këtë ndeshje, Mesi arriti në 13 të tillë të realizuar në pjesëmarrjet e tij në botëror, duke thyer edhe rekordin e yllit brazilian Pele./Opinion.al

Pas