-U tha në Opinion

Ardi Veliu publikoi videon, Manjani: Kryeministri doli pa brekë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:17 - 01/06/20 |
Opi Nion

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani tha se janë të paktën 4 vepra penale të kryera nga policia në rastin e familjes së Zaida Çobos.

“Në raport me familjen e zonjës, janë disa vepra penale. Janë të paktën 4 vepra penale, që lidhen me abuzimin me detyrën nga ana e Policisë së Shtetit, vepra që prekin dinjitetin dhe lirinë e të drejtave të njeriut dhe privacinë dhe vepra penale që lidhen me dinjitetin e njeriut. Është fyerje e pastër, e rëndë”, tha Manjani.

Referuar videos së publikuar nga kreu i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, ku Zaida Çobo shfaqej me një pistoletë në dorë, Manjani tha: “Ja ta zënë se ishte ashtu siç e mendoi drejtori, atë zonjën që ishte me armë. E ça pastaj. Kjo duhej të justifikonte rrahjen e çunit në mes të rrugës? Po Kryeministri ka dalë pa brekë, ca duhet të bëjë? Duhet të rrahë policia fëmijët? Nuk funksionon kështu, Drejtori i Policisë nuk është drejtori i moralit”.

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, Zaida Çobo dhe avokati i saj u shprehën se do t’i drejtohen gjykatës, me një padi mbi Ardi Veliun./Opinion.al

 

Pas