InstaBIZ

Arbana flet për periudhat e errëta në jetën e saj: Kërkova ndihmë tek psikologu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 02/01/22 |
Opi Nion

Arbana Osmani nuk ka mundur të gjejë diçka që nuk e pëlqen tek partneri i saj Eduart Grishaj.

Një natë më parë, e pyetur nga Donald Veshaj i cili la shtëpinë për disa minuta dhe hyri në studio për ta intervistuar, Arbana u shpreh: “Edi është një njeri i rrallë, është fantastik. Nuk ka asgjë që nuk më pëlqen tek Eduarti”.

Ndërsa u pyet edhe për fillimet e saj në media, Arbana tha se për të nuk ka qenë aspak e lehtë, si një vajzë që vinte nga një qytet i vogël, e përzgjedhur në një audicion mes 300 personave.

“Unë kam filluar punë në Top Albania në 1999 dhe për një vajzë si mua nuk ka qenë e lehtë ambientimi në Tiranë, aq më tepër të fillosh punë në radio dhe më pas në televizion. E nisa me një audicion, ku unë fitova mes 300 personave. Nuk ishte e lehtë, sepse unë isha prezantuesja atipike që ishin mësuar shqiptarët. Nuk isha ajo vajza elegante që rrobat i rrinin bukur…kam kërkuar të kisha hapësirën time për të shprehur talentin dhe të fitoja me punën time. Në fillim ishte shumë e vështirë. Jam gjykuar patjetër”, tha prezantuesja.

Osmani ka folur gjithashtu edhe për periudha të errëta në jetën e saj, ku madje ka kërkuar ndihmën nga psikologu.

“Në momente të ndryshme tek njerëzit që unë kam besim, tek ata që me besojnë dhe vlerësojnë. Në momentet e momente të caktuara edhe unë kam patur periudhat e mia të errëta që edhe pse kam zgjedhur mos i ndaj me shikuesit kanë qenë në jetën time dhe kanë zgjatur shumë. Kam zgjedhur ti ndaj edhe me një terapist me një psikolog, dhe ka qenë një periudhë jo e shkurtër. Kështu që në momente të caktuara kam kërkuar ndihmë”, u shpreh ajo./Opinion.al

 

Pas