Aktualitet

Apeli i GJKKO ashpërson masën e sigurisë ndaj gjyqtares Margjeka


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 17/12/20 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme e Apelit ka ashpërsuar masën e sigurisë për gjyqtaren Mimoza Margjeka. Gjyqtarja  e cila po hetohej në “detyrim për paraqitje” do të ridërgohet në “arrest shtëpie”.

Mësohet se në arrest shtëpie është lënë dhe  bashkëshorti i saj, Arben Cara. Seanca për masën e sigurisë u zhvillua me dyer të mbyllura.

Më 24 nëntor, Gjykata e Posaçme e liroi nga “arresti shtëpiak” gjyqtaren e Apelit Korçë, Mimoza Margjeka për të vijuar hetimin në masën “detyrim për paraqitje”.

Margjeka po hetohet për “korrupsion, ajo akuzohet se ka marrë një shumë prej 6 mijë eurosh  për të nxjerrë nga burgu një person, i cili akuzohet për trafik klandestinësh.

Pas