Kryesore

Anglia eliminon Gjermaninë nga “Euro 2020”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:55 - 29/06/21 |
Opi Nion

Anglia ka eliminuar Gjermaninë nga “Euro 2020”, duke e mposhtur me rezultatin 2-0. Me fitoren e sotme, Anglia avancon në çerekfinalet e “Euro 2020”.

Pas një pjese të parë pa gola, yjet e Anglisë ishin ata që lanë shenjë në këtë supersfidë. Sterling fillimisht (75′) dhe Kane më pas (86’) ishin autorët e golave në këtë fitore historike të anglezëve.

Thomas Muller pati rastin më të mirë për të barazuar kur ndeshja ishte 1-0, por futbollisti i Bayern nuk arriti që të mposhtë Pickford kur ishte i vetëm përballë tij. Anglia pret në çerekfinale fituesen e çiftit Suedi-Ukrainë.

Pas