Bota

Amerikanët kanë trajnuar ukrainasit në Poloni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 29/03/22 |
Opi Nion

Trupat amerikane në Poloni kanë trajnuar ukrainasit për përdorimin e armëve dhe pajisjeve që Perëndimi ka dërguar në Ukrainë.

Lajmi është raportuar nga CNN, i cili shkruan se kjo është pjesë e përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të ndihmuar forcat ukrainase në luftën e tyre ndaj Rusisë.

Një ditë më parë, ishte presidenti amerikan, Joe Biden, i cili tha se trupat amerikane kane ndihmuar trupat ukrainase në Poloni.

Pas