Aktualitet

Ambasada ruse në Tiranë nxjerr listën:150 mercenarë shqiptarë luftojnë në UkrainëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 18/06/22 |
Opi Nion

Ambasada ruse në Tiranë ka publikuar listën e Ministrisë së Mbrojtjes ruse ka publikuar statistikat e plota për mercenarët e huaj që luftojnë në Ukrainë.

Në një tabelë të postuar në rrjetin social “Facebook” mund të shihet se 150 mercenarë janë nga Shqipëria dhe 156 nga Kosova.

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar listën e plotë me statistika nga shumë vende, për të cilat thotë se kanë dërguar mercenarë për të luftuar në krah të Ukrainës.

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar statistikat e plota për mercenarët e huaj që luftojnë në Ukrainë”,-shkruhet në postimin e ambasadës ruse në Tiranë.

Lista e plotë e ministrisë së Mbrojtjes ruse.

/Opinion.al

Pas