Kryesore

Alqi Bllako kërkon lirinë në Apel


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:55 - 18/04/22 |
Opi Nion

Ish-deputeti socialist, Alqi Bllako, i arrestuar për aferën e inceneratorëve ka kërkuar që të lihet i lirë.

Sipas Klan News, Bllako ka ankimuar në Apelin e Posaçëm masën e sigurisë “Arrest në burg”, të caktuar nga Shkalla e Parë për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Korrupsionit”.

Në ankim Bllako pretendon se nuk ekziston dyshimi i arsyeshëm për kryerjen e veprave penale nga ish-deputeti dhe nuk ekzistojnë kushtet ligjore për një masë ekstreme si ajo e “Arrestit në burg”.

Pas