Politikë

Alibeaj e caktoi në Komision, Bylykbashi: E mora vesh nga mediat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:32 - 26/05/22 |
Opi Nion

Në mbledhjen e sotme të grupit Parlamentar të PD-së u përcaktuan anëtarët e komisioneve të reformës zgjedhore, territoriale dhe të investimeve strategjike. Një nga emrat që ishte në listën e anëtarëve të Komisionit të Reformës Zgjedhore ishte deputeti Oerd Bylykbashi.

Ndërkohë pas publikimit të këtij lajmi ka reaguar deputeti Oerd Bylykbashi. Ai ka thënë se lajmin që është caktuar anëtar i Komisionit të Reformës Zgjedhore nga Enkelejd Alibeaj, e ka mësuar nga mediat.

“E mora vesh nga mediat që jam caktuar anëtar. Edhe kur me hoqi Basha nga Zgjedhorja, nga mediat e mora vesh”, tha Bylykbashi i kontaktuar nga Balkanweb.

Komisioni për Reformën Zgjedhore përbëhet nga:

Bashkëkryetar:

  1. Enkelejd Alibeaj

Anëtarë PD:

  1. Oerd Bylykbashi
  2. Dashnor Sula
  3. Grida Duma
  4. Kreshnik Collaku
  5. Lindita Metalia

Pas