Kronikë

Akuzohet për vrasjen e Santiago Malkos, SPAK kërkon 19 vite burg për Bledi Tetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 08/11/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), ka kërkuar 19 vite burg për Bledi Tetën.

Teta akuzohet për vrasjen e Santiago Malkos, i cili u ekzekutua më 27 gusht të vitin 2019.

Mbi Tetën rëndon akuza e veprës penale “Vrasje me paramendim” e kryer në bashkëpunim.

Teta, ka mohuar se ka qenë i përfshirë në vrasjen e të riut 2 vite më parë. Sipas tij ai nuk ka pasur asnjë lidhje me ngjarjen dhe nuk ka asnjë provë që e përfshinë në atentatin mafioz./Opinion.al

Pas