Sport

Akuzohet për abuzime seksuale me fëmijë, arrestohet futbollisti i Everton


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 20/07/21 |
Opi Nion

Një futbollist i Premier Leage është arrestuar pasi akuzohet se ka abuzuar me të mitur.

31-vjeçari, është pjesë e ekipit të Evertonit, por emri i tij nuk bëhet i ditur për shkak të arsyeve ligjore, shkruajë mediat e huaja.

Futbollisti është ndaluar të premten nga Policia e Mançesterit, ndërkohë që bëhet me dije se ai është i martuar.

Në një deklaratë, klubi konfirmoi arrestimin dhe gjithashtu pezullimin e lojtarit, ndërsa shprehu mbështetje për autoritetet dhe hetimet që po kryejnë.

Ata thanë: “Klubi mund të konfirmojë se ka pezulluar një lojtar të ekipit të parë në pritje të një hetimi policor.

“Klubi do të vazhdojë të mbështesë autoritetet me kërkesat e tyre dhe nuk do të japë deklarata të mëtejshme në këtë kohë.”/Opinion.al

Pas