InstaBIZ

Aktorja e famshme do martohet me politikanen italiane:Zemra nuk urdhërohet


               Publikuar në : 13:07 - 14/03/19 |
el ida

Aktorja e njohur, Eva Grimaldi, e cilësuar si ndër më të bukurat e kinematografisë italiane ndër vite ka marrë një vendim që ka shkaktuar jo pak bujë në mediat  italiane rozë.

Ajo do t’i jap fund beqarisë, pasi do të martohet me politikanen dhe aktivisten Imma Battaglia.

“Ta gjesh dashurinë në moshën 50-vjeçare është një gjë e rrallë dhe kjo na ndodhi ne. Zemra nuk urdhërohet. Më tha ‘Po’”, shkroi Eva në një postim në Instagram, ku tregoi se e kishte bërë ajo propozimin për martesë.

Gratë  tashmë kanë nisur kërkimet për fustanin e bardhë që do të veshë aktorja, ndërkaq njoftohet se ceremonia do zhvillohet në Romë dhe mendohet se dyshja mund të ketë zgjedhur muajin maj.

Eva dhe Imma kanë 7 vjet lidhje, por e bënë publike romancën vetëm 2 vite më parë. Për politikanen është martesa e parë, kurse për Eva-n e dyta pas asaj me Fabrizio Ambroson./Opinion.al

Pas