InstaBIZ

Aktori i famshëm në Turqi e pranon hapur se është shqiptar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:38 - 06/08/21 |
Opi Nion

Edhe një tjetër aktor turk e ka pranuar se ka prejardhje shqiptare.

Bëhet fjalë për aktorin Serkay Tutuncu, i cili viteve të fundit ka qenë shumë aktiv.

Mediat shkruajnë se Serkay ka qenë i ftuar në një emision në Turqi dhe teksa po diskutonin me një aktor tjetër për ushqimin, ai e pranoi se është shqiptar dhe duke qeshur tha se shqiptarët hanë mish nga mëngjesi e deri në mbrëmje.

Serkay nuk është i vetmi aktor i famshëm turk që e ka pranuar origjinën e tij. Mes tyre janë Halit Ergenç, Kivanq Tatlitug, Baris Arduç, Can Yaman, Nuretin Sonmez dhe Engin Altan Dyzyatan./Opinion.al

Pas