Aktualitet

Aktivizohet sërish i nxehti afrikan, sa gradë do të jenë temperaturat sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 13/07/21 |
Opi Nion

Masat ajrore nga veriu i Afrikës do të riaktivizohen sërish në vendin tonë. Për pasojë, paraditja vijon në ndikimin e kthjellimeve, por duke ju afruar mesditës vranësirat bëhen të dukshme në zonat përgjatë kufirit lindor edhe pse mundësia për reshje është shumë e ulët.

Parashikohet që mbrëmja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike për zonat malore ndërsa bregdeti mbetet me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 17°C në zonat malore deri në 37°C në zonat e ulëta.

Era do të fryjë mesatare duke arritur shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.

Pas