Rajoni

Aksidentohen dy ministrat shqiptarë në Maqedoninë e VeriutBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 08/02/22 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmë në Maqedoninë e Veriut, ku kanë qenë të përfshirë edhe dy ministrat shqiptarë, Fatmir Besimi dhe Kreshnik Bekteshi.

Lajmin e ka konfirmuar vetë ministri Besimi, në një status në rrjetet sociale, i cili ka shkruar se përveç dëmeve materiale, nuk ka persona të lënduar rëndë.

“Sot vonë pasdite, vetura zyrtare me të cilën kam qenë duke udhëtuar bashkë me ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi për në mbledhje pune në Qeveri ka qenë pjesëmarrëse në një aksident trafiku që ka ndodhur në udhëkryqin përballë Qeverisë. Përveç dëmeve materiale në vetura, fatmirësisht nuk ka persona të lënduar rëndë. Disa nga pjesëmarrësit pësuan lëndime të lehta. Të lënduarve u uroj shërim sa më të shpejtë”, ka shkruar Besimi.

Pas