Kronikë

Aksidenti në Qafë-Muzinë, mes viktimave edhe dy ukrainas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 26/08/21 |
Opi Nion

Në mesin e viktimave të aksidentit në Qafë-Muzinë janë edhe dy persona nga Ukraina.

Bëjmë me dije se Policia ka konfirmuar më herët se pesë persona humbën jetën, pasi furgoni ra në humnerë.

Siç edhe është publikuar viktimat janë shoferi i furgonit, Bardhi Prodo, 51 vjeç dhe një çift të moshuarish Fiqiri dhe Drita Korçari, përkatësisht 77 dhe 72 vjeç, banues në Tiranë të cilët ishin pasagjerë. Ndërkohë, policia konfirmon se kanë humbur jetën, po ashtu T. F., 48 vjeçe, banuese në Ukrainë dhe O. F., 53 vjeç, banues në Ukrainë.

Gjithashtu, kanë mbetur të plagosura katër vajza, mes tyre edhe shoferja e mjetit “Land Rover”. E vetmja e mbijetuar, e cila ndodhej në furgon është G. D., 25 vjeçe, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

E vetmja e mbijetuar, e cila ndodhej në furgon është G. D., 25 vjeçe, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Sipas policisë, lëndime ka marrë edhe shoferja e “Land Roverit” edhe dy të reja A. K., 23 vjeçe dhe G. P., 22 vjeçe, banuese në Itali, të cilat ishin pasagjere në mjetin e saj.

Pas