Kronikë

Aksident në rrugën Përrenjas- Qafë Thanë, plagoset 28-vjeçari


               Publikuar në : 22:20 - 17/05/19 |
Opi Nion

Një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Përrenjas- Qafë Thanë.

I plagosur është identifikuar Armand Misku, i cili është transportuar në spitalin e Librazhdit për të marrë mjekimin e nevojshëm.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e lartë , gjë e cila ka bërë që makina të dalë nga rruga.

Njoftimi

Në aksin rrugor Prrenjas- Qaf Thanë,  shtetasi  A.M., 28 vjeç, nga Librazhdi,  duke drejtuar mjetin tip Volvo, ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe si  pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Drejtuesi i mjetit  u transportua në Spitalin e Librazhdit, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit./ Opinion.al E.Xh.

Pas