Kronikë

Aksident në Krujë/ Polici përplaset me një mjet tjetër, niset drejt Traumës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:28 - 28/11/21 |
Opi Nion

Një tjetër aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në rrugët e vendit.  Sipas policisë në Derven të Krujës një 57-vjeçar, punonjës policie, është përplasur me një mjet tjetër.

Si pasojë e përplasjes efektivi ka mbetur i lënduar dhe është transportuar në spitalin e Traumës në Tiranë, ku ndodhet nën kujdes mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 28.11.2021, rreth orës 06:10, në Derven Krujë, një mjet me drejtues shtetasin N. H., 57 vjeç, punonjës policie në Komisariatin e Policisë Krujë, është përplasur me një mjet tjetër me drejtues shtetasin M. B, 30 vjeç. Shtetasi N. H, ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Traumës Tiranë, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Mesnatën e djeshme një tjetër aksident është regjistruar në rrugën e Rinsit, ku një ambulancë u përplas më një mjet dhe si pasojë ndërroi jetën në vendngjarje pacientja 42-vjeçare dhe u plagosën tre të tjerë, një nga të cilët, infermieri që e shoqëronte./Opinion.al

Pas