Aktualitet

Me logon e aeroportit të ri të Vlorës, Rama uron 109-vjetorin e Pavarësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:57 - 28/11/21 |
Opi Nion

Shqipëria feston sot 109-vite nga krijimi i shtetit. Në këtë ditë, një urim të veçantë  për  shqiptarët ka dhënë kryeministri, Edi Rama.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook” urimin për ditën e flamurit, kryeministri e ka shoqëruar me disa fotografi të logos së aeroportit të Vlorës i cili po ndërtohet.

“Mirëmëngjesi, gëzuar 28 Nëntorin”, shkruan ai.

Festime priten të organizohen sot në Vlorë dhe Tiranë, por nën masa kufizuese për shkak të pandemisë Covid-19/ Opinion.al

 

Pas