Aktualitet

Aksident në Greqi/Makina bie nga 40 metra lartësi, 2 të vdekur, plagoset rëndë shqiptariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 23/11/22 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në veri të Evias në Greqi, ku një makinë është rrëzuar nga një shkëmb dhe ka rënë rreth 40 metra poshtë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta zjarrëfikëse dhe ambulanca.

Mediat greke shkruajnë se si pasojë e aksidentit humbën jetën dy grekë, ndërsa ka mbetur i plagosur rëndë një shqiptar.

Mësohet se shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk është bërë publik është transportuar në spitalin e Lamisë, ndërsa vijon operacioni për nxjerrjen e dy viktimave./Opinion.al

Pas