Aktualitet

Aksident i rëndë në rrugën Milot-Rrëshen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:29 - 19/04/19 |
Opi Nion

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Milot-Rrëshen.

Mësohet se nga përplasja e dy automjeteve, janë plagosur pesë persona, dy prej të cilëve ndodhen në gjendje të rëndë.

Dyshohet se shkak për aksidentit është bërë parakalimi i gabuar i njërit prej automjeteve.

Të plagosurit janë nisur për në spitalin Ushtarak në Tiranë, për ndihmë mjekësore më të specializuar.

Njoftimi i policisë

Në autostradën Milot-Rreshen në afersi të Urës me Harqe, mjeti me drejtues shtetasin K.M.,29 vjeç, banues në Tiranë është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin A.N. 37 vjeç, banues në Burrel.

Në të dy mjetet ndodheshin si pasagjerë shtetasit A.M.,25 vjeç,banues në Tiranë,N.K.,19 vjeç,banues në Kurbin si dhe A.N.,32 vjeçe,banuese në Tiranë.

Si pasojë e përplasjes kanë marrë demtime dhe janë transportuar në spitalin e Traumes në Tiranë ku ndodhen nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit. / Opinion.al E.Xh.

Pas