Aktualitet

‘Agron Xhafaj në burgun e Romës, prokurori shqiptar shkoi ta marrë në pyetje në Itali’Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:02 - 25/05/18 |
b.f

Prokurori i çështjes së Agron Xhafajt, Përparim Kulluri, gjendet në Itali për të marrë në pyetje Agron Xhafajn.

Këtë e ka bërë të ditur mbrëmjen e së enjtes gazetari dhe drejtuesi i emisionit Debati në Channel One, Roland Qafoku.

Gazetari Qafoku tregon se Agron Xhafaj gjendet në një burg në Romë dhe pritet që prokurori Kulluri ta marrë atë në një seancë pyetje- përgjigje.

Sipas burimeve të gazetarit Qafoku, edhe ekspertiza e video-përgjimit mbi çështjen e vëllait të Ministrit të Brendshëm do të kryhet në Itali. Të njëjtat burime shtojnë se gjithcka do realizohet përmes një bashkëpunimi mes prokurorisë shqiptare dhe asaj italiane.

Prokurori shqiptar do t’a pyesë Agron Xhafajn lidhur me video-përgjimin, njohjen e tij me Albert Veliun të njohur si “Babalja” dhe rrethanat e video-përgjimit.

Pas