Aktualitet

Adi Krasta s’ndalet: Vazhdoj të jem pa punëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:29 - 29/04/16 |
b.f

Moderatori dhe gazetari i njohur Adi Krasta, do të flas pas një periudhe të gjatë pauze që ka bërë në media, pas intervistës për Ilva Taren në “Tonight”. Të hënën me dy maj, ai do të jetë në  RTK­ për të folur për faktin që është pa punë, për karakterin e tij, ku rrëfehet se është i sinqertë, për shqipen standarde, etj.

Më poshtë do të gjeni disa prej frazave për të cilat flet Krasta, shkëputur nga promoja që ka bërë vetë emisioni “N’Ishull” i Haki Kikës, ku Krasta ka qenë i ftuar.

“Pyete Krastën se pse të kanë lënë pa punë dhe menjëherë ndërrohet pozicioni. Në qoftë se jam diçka pa diskutim jam i sinqertë. Ka lënë pas një ndjesi jashtëzakonisht të dhimbshme të publikut të vet. Unifikimi i shqipes ishte një vendim i gjuhëtarëve, shqipja është kështjella e fundit. Kosova ka një rrezik të madh: katundarizimin. Shqipëria e ka patur armikun brenda, kanë qenë shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosova e ka patur armikun brenda që kanë qenë tradhtarët e Kosovës. Aida Baraku është shkruesja më e mirë e vargjeve që kemi. Unë ta di vuajtjen, unë ta di lodhjen”…/Pasqyre.al

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas