Aktualitet

Abuzoi seksualisht me një 16-vjeçare, arrestohet i riu në Sarandë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 04/04/21 |
Opi Nion

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia pak ditë më parë është arrestuar pasi akuzohet për abuzim seksual me një vajzë të mitur.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pas denoncimit të një 16-vjeçareje, e cila deklaroi se 31-vjeçari ka kryer marredhënie seksuale me të kundër dëshires.

“Mbremjen e se shtunes, rreth ores 21.00, nga sherbimet policore te Sarandes u be kapja dhe ndalimi i shtetasit, me inicialet E. S, 31 vjec, lindur ne Berat dhe banor i lagjes nr.3 ne qytetin e Sarandes, i shpallur ne kerkim policor pak dite me pare. Ndalimi i ketij shtetasi u bë pas kallëzimit të bëre nga nje 16 vjecare, se ky shtetas ka kryer marredhënie seksuale kundër dëshires se saj. Materialet i kaluan Prokurorise se rrethit Gjyqesor Sarande per veprime te mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Pas