Kryesore

A ndjeni përgjegjësi për aferën e inceneratorët? Rama: Unë s’di ndonjë aferëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 16/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është gjithmonë aktivë në rrjetet sociale dhe shpesh herë iu përgjigjet edh ekomenteve të shqiptarëve në “Facebook”. Njësoj si sot, ku Rama ka zgjedhur t’i përgjigjet pyetjes së një komentuesi, i cili i shkruan për aferën e inceneratorëve.

Komentuesi e pyet kryeministrin nëse ndjen përgjegjesi për aferën e inceneratorëve, por ky i fundit i përgjigjet dhe i shkuan se ai nuk di ndonjë aferë inceneratorësh.

Rama shkruan se inceneratorët janë ndërtuar t’i shërbyer komunitetit dhe se kanë shpëtuar Tiranën, Elbasanin dhe Fierin nga makthi i plehrave.

Komentuesi:

A ndjeni përgjegjësi Ju Z. Kryeministër per aferën e inceneratorve?

Përgjigja e kryeministrit Rama:

Per cilen “afere te inceneratoreve” se une nuk di ndonje afere inceneratoresh, po di nje pune te mire qe ka shpetuar tre komunitete te medha nga makthi i plehrave, ne Tirane, Elbasan dhe Fier! Nese ne kete pune te mire ka pasur edhe individe qe mbrapa shpines se qeverise, kane abuzuar me pushtetin e tyre, per te nxjerre perfitime te paligjshme, kete e nxjerr hetimi dhe gjykimi i drejtesise, jo propaganda politike apo balta mediatike! Por kjo nuk e ndryshon faktin se veprat jane ndertuar, jane aty dhe jane ne sherbim te komuniteteve, te shendetit publik e te mjedisit./Opinion.al

Pas