Bota

Meta mesazh mbështetës/Reagon presidenti i Ukrainës: Së bashku më të fortëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:37 - 16/02/22 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka reaguar pas mesazhit mbështetës të presidentit Ilir Meta, në Ditën Kombëtare të Unitetit.

Përmes një postimi në Twitter ,Zelensky shkruan se vlerëson solidaritetin e Shqipërisë dhe thekson se së bashku jemi më të fortë dhe e bëjmë Ukrainën më të fortë.

I jam mirënjohës Presidentit Ilir Meta për fjalët e tij të mbështetjes në Ditën Kombëtare të Unitetit! Ne vlerësojmë solidaritetin e Shqipërisë, miqve dhe partnerëve të tjerë, për hir të një të ardhmeje të përbashkët evropiane. Së bashku ne e bëjmë Ukrainën më të fortë! #Së bashku më të fortë”,-shkruan Zelensky në Twitter.

Shumë frymëzuese dita e sotme në Ukrainë – shembull i unitetit kombëtar dhe vendosmërisë së këtij vendi mik. Shqipëria dhe komuniteti ndërkombëtar qëndrojnë në krah të Ukrainës, në mbështetje të integritetit të saj territorial dhe të së drejtës së popullit të saj për të zgjedhur aleancat dhe të ardhmen e tyre”-shkroi Meta në mesazhin e tij./Opinion.al

Pas