-U tha në Opinion

“A keni fytyrë ju”, Shehaj debat me Ndrecajn: Kush je ti mo..Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:51 - 17/02/22 |
Opi Nion

Deputeti Agron Shehaj dhe juristi Plarent Ndrecaj janë përfshirë në një debat në emisionin “Opinion” teksa ishin duke diskutuar për çështjen e inceneratorëve.

Shehaj akuzoi Ndrecajn duke i thënë se po mbron persona të cilët SPAK i akuzon për vjedhjen e mbi 3 milionë euro. Kjo gjë ka sjell reagimin e Ndrecajt, i cili tha;“ Cfarë po mbroj? A keni fytyrë ju a s’keni”.

Pjesë nga debati

Shehaj: Ajo që thua ti është një përgjigje vetëm për t’u justifikuar.

Ndreca: Ju jeni të çuditshëm fare. Unë ju them shikoni faktet ju shkoni prapë.

Shehaj: Ju vjedhur ne jemi të çuditshëm, nuk e kuptoj këtë gjë.

Ndreca: Çfarë po justifikojmë? Lëri këto, ju vidhni, ç’i keni këto historia, kush je ti që thua ju vjedhni? Si mund ta thuash?

Shehaj: E thotë SPAK-u.

Ndreca: A keni fytyrë ju a s’keni.

Shehja: Fytyrë nuk ke ti që mbron ti dhe mos më thuaj mua… SPAK thotë që ai që mbron ti ka marrë 3 milionë e gjysmë euro.

Ndreca: Më thuaj përballë.

Shehaj: Përballë të kam.

Ndreca: E dëgjon veten kur flet?

Shehaj: E ka thënë SPAK-u e ti e mbron./Opinion.al

Pas