Bota

A do të ketë paqe? Sot nisin bisedimet Ukrainë-Rusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:39 - 28/02/22 |
Opi Nion

Ukraina ra dakord një ditë më Sot pritet të takohet delegacioni i Ukrainës me delegacionin e Rusisë për të diskutuar lidhur me situatën mes dy vendeve si dhe për të gjetur gjuhën e përbashkët për të ndaluar luftimet.

Një ditë më parë të dërgojë përfaqësuesit e saj diplomatikë në afër me Bjellorusinë, pavarësisht raporteve se lideri i vendit Alexandër Lukashenko është gati të dërgojë trupa për t’iu bashkuar Rusisë.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, shprehet se 24 orët e ardhshme do të jenë kritike për Ukrainën, pasi luftimet me forcat ruse po shtrihen në të gjithë vendin./ Opinion.al

Pas