Kryesore

A do pranonit kandidat për president nga Rithemelimi? Rama: S’ka shans


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 11/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është shprehur edhe një herë se nuk pranon asnjë kandidat për president që mund të vinte nga Komisioni i Rithemelimit, edhe nëse ai i plotëson kushtet e mazhorancës.

Sipas tij, asnjë vendim që vjen nga “non grata e madhe” nuk ka shans që të merret në konsideratë nga ana e qeverisë.

Pyetje: Do të pranonit një kandidat nga Komisioni i Rithemelimit nëse i plotëson kriteret e kërkuara nga mazhoranca?

“Asnjë vendim, që vjen nga non grata i madh dhe të verbrit rreth tij nuk ka shans që të merret në konsideratë nga ne. kështu që nëse do të gjendej një kandidat që do pranonte të vinte drejt nesh me bekimin e non gratës që aty  konfirmonte se nuk bën për president”,-u shpreh Rama./Opinion.al

Pas