Kryesore

9 viktima brenda 24 orësh në Maqedoninë e Veriut  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 27/06/20 |
Opi Nion

9 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, pasi ishin prekur nga Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave ne vend, që në nisje të pandemisë, në 277.

Sipas njoftimit të Ministrisë se Shëndetësisë, 6 viktima janë nga Tetova dhe 3 nga Shkupi. Ata kishin edhe probleme te tjera shëndetesore.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjstruar edhe 150 infektime të reja  në 1,086 monstra të kryera në qytete të ndryshme të këtij vendi.

Sa i përket të infektuarve, numri më i madh apo 93 raste janë nga Shkupi, që mbetet edhe qyteti me numrin më të madh të të infektuarve në Maqedoninë e Veriut.

 

 

Pas