Kryesore

8 emra/Propozimet e PD për kandidatit për president, del lista përfundimtare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 19/05/22 |
Opi Nion

Është zbardhur lista përfundimtare me 8 emrat e propozuar nga grupi i PD për kandidatin për president.

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike deputetët kanë propozuar emrat e tyre për kandidatin për president.

Fillimisht u propozuan 10 emra, por pas disa diskutimeve u vendos lista me 8 emra duke u përjashtuar Jorida Tabaku dhe Lajla Përnaska.

Propozimet e grupit të PD që do kalojnë në diskutim të thelluar:

  1. Leonard Demi
  2. Arben Çejku
  3. Dritan Demiraj
  4. Visar Zhiti
  5. Rexhep Uka
  6. Halim Kosova
  7. Dashamir Shehu
  8. Leka Zogu

Pas