Aktualitet

7 kandidatët e PD-së për primaret në Bashkinë Tiranë, mes tyre aktori i njohurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 07/11/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka zyrtarizuar emrat e kandidatëve të vetëshpallur në primaret e Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës.

Në një deklaratë për mediat, kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale (KOKOE), Albana Vokshi ka prezantuar shtatë emrat, të cilët kanë shprehur interes dhe kanë dorëzuar dokumentacionin e nevojshëm.

Ata janë:

  1. Adriana Kalaja
  2. Belind Kellici
  3. Enkelejda Fejzo
  4. Fatmir Merkoci
  5. Gerti Bogdani
  6. Ilir Alimehmeti
  7. Jul Deda

Procesi i primareve në Partinë Demokratike do të përfundojë brenda datës 4 dhjetor, ditë kur do të mbahen votimet./Opinion.al

Pas