Te Fundit

60-vjetori i gjimnazit “Sami Frashëri”, kush janë ministret që studiuan në këtë shkollëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 12/11/22 |
Opi Nion

Gjimnazi “Sami Frashëri” festoi 60-vjetorin e rindërtuar pas dëmtimeve që pësoi nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

I pranishëm në këtë ceremoni ishte dhe kryebashkiaku i  Tiranës Erion Veliaj së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ajo e Bujqësisë, Frida Krifca, ministrja e Arsimit, Evis Kushi ajo e Finacave, Delina Ibrahimaj të cilat kanë studiuar në këtë shkollë para disa viteve.

Festimet për këtë përvjetor do të vijojnë përgjatë gjithë ditës së sotme ku nuk do mungojnë edhe disa panele, të cilat do tu japin mundësi nxënësve të shfaqin talentet e tyre në fusha të ndryshme dhe brezave të ndryshëm të shkëmbejnë eksperienca.

Pas