Kryesore

6 marsi/ PD dërgon në KQZ kërkesën për regjistrimin e kandidatëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:19 - 09/02/22 |
Opi Nion

PD ka dorëzuar në KQZ dokumentacionin zyrtar për regjistrimin e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 6 marsit në 6 bashki të vendit.

Kandidatët e PD janë Xhemal Bushati në Shkodër, Luan Haka në Dibër, Ymer Marku në Vorë, Ferdinand Saraci në Rrogozhinë, Luan Hoti në Durrës dhe Indrit Sefa në Lushnjë.

Kandidatët e PD do të përballen në zgjedhje më kandidatët e PS dhe koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, ku bëjnë pjesë emrat e dalë nga primaret të organizuara nga Komisioni i Rithemelimit.

Sapo dorëzuam në KQZ, dokumentacionin zyrtar të kandidatëve të Partia Demokratike e Shqipërisë. Suksese përfaqësuesve të vetëm të demokratëve në zgjedhjet e 6 Marsit:  Xhemal Bushati në Shkodër, Luan Haka në Dibër, Ymer Marku në Vorë, Ferdinand Saraci në Rrogozhinë, #LuanHoti në Durrës dhe Indrit Sefa në Lushnjë”,-shkruan në “Facebook” përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Marash Logu./Opinion.al

Pas